Wizyta Szkoły Podstawowej w naszej remizie

W ubiegły w czwartek od godziny 8:30 odbywał się dzień otwarty dla uczniów Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym. Uczniowie wraz z opiekunami w poszczególnych godzinach uczestniczyli w zwiedzaniu oraz pokazach strażackich. Dla młodzieży oraz ich opiekunów były przygotowane 4 punkty wizyty w naszej remizie. Jednym z nich była pierwsza pomoc, z którą zaznajomił lub przypomniał Dh Michał – na co dzień pracujący jako ratownik medyczny. Drugim miejscem była nasza świetlica, w której wieloletni strażak DH Jan Żywiec opowiadał o historii straży, oraz zaprezentował kroniki strażackie. Kolejne dwie grupy miały okazję zapoznać się z sprzętem znajdującym się na wyposażeniu jednostki. Jednak najciekawsze było rozwijanie węży, przymierzanie ubrania specjalnego, oraz lanie wodą z hydronetek do tarczy. Mamy nadzieję, że będziemy mieć jeszcze wiele okazji do spotkań w tak licznym gronie.