Wizyta przedszkolaków w naszej remizie !

W dniu dzisiejszym (11 maja) do naszej remizy przybyli w odwiedziny nasi mali Przyjaciele z Samorządowego Przedszkola w Krościenku Wyżnym. Spotkania z przedszkolakami są na stałe wpisane w kalendarz naszej działalności. Niestety, z uwagi na pandemię w roku ubiegłym taka wizyta nie była możliwa jednakże wówczas przygotowaliśmy dla dzieci specjalny film, prezentujący naszą służbę. Cieszymy się, że w tym roku nasze spotkanie mogło dojść do skutku.

Atrakcje dla najmłodszych sympatyków naszej jednostki przygotowali: Stanisław, Mateusz, Klaudia, Karolina, Karina, Michał i Gabrysia. Opowiedzieli dzieciakom o sprzęcie znajdującym się na wyposażeniu OSP Krościenko Wyżne. Przybliżyli dzieciom informacje, co należy zrobić na wypadek zagrożenia, numery alarmowe, na które należy wówczas dzwoni oraz podstawy pierwszej pomocy. Następnie każde dziecko mogło zasiąść za kierownicą samochodu strażackiego, przymierzyć hełm, aparat powietrzny. Największą atrakcją było oczywiście operowanie linią gaśniczą. W spotkaniu udział wzięły wszystkie grupy dzieci z przedszkola wraz z opiekunkami. Na koniec strażacy otrzymali od swoich małych przyjaciół podziękowania oraz piękne dyplomy. My, strażacy, dziękujemy dzieciom, dyrekcji oraz pracownikom Samorządowego Przedszkola za odwiedziny oraz obiecujemy, że spotkamy się na pewno za rok, a być może jeszcze szybciej !!!