Pokazy naszych strażaków podczas akcji WOŚP w Krośnie.

14 stycznia w całej Polsce odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kwestował cały kraj. Zbiórka pieniędzy odbyła się też w Krośnie. Choć dzień był bardzo mroźny, nie zniechęciło to wolontariuszy do wyjścia na ulice miasta. Od samego rana na terenie Krosna można było zaobserwować różnego rodzaju atrakcje, m.in.: te z pokazamy umiejętności służb ratowniczych. W godzinach wieczornych na parkingu przy ul. Okrzei zjawiła się sekcja z naszej gminy – Dwa średnie samochody z OSP Krościenko Wyżne i OSP Pustyny, które rozpoczęły prezentację swoich umiejętności z zakresu ratownictwa technicznego, używając do tego ciężkiego sprzętu hydraulicznego znajdującego sięna ich wyposażeniu. Symulacja zdarzenia nie była prosta, gdyż scenariusz przewidywał zderzenie 3 samochodów osobowych z 4 osobami poszkodowanymi. Mimo tego trudnego zadania nasi druhowie poradzili sobie znakomicie. Po zakończonych pokazach licznie zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć samochody i wyposażenie strażaków z Krościenka i Pustyn, a jest się czym pochwalić !! 🙂 Podczas krośnieńskiej zbiórki udało się zgromadzić ponad 122 000 zł. Bardzo się cieszymy, że w ten strażacki sposób mogliśmy się przyczynić choć w niewielkim stopniu do zebrania tak znacznej sumy !!