Odwiedziny przedszkolaków

W dniu 8 maja 2019 roku do naszej jednostki przyszły dzieci z  Samorządowego Przedszkola im. Wandy Chotomskiej z  naszej miejscowości. Na początku naszej wizyty zapoznaliśmy dzieci z podstawowymi wiadomościami związanym z Strażą. Następnie przystąpiliśmy do pokazów sprzętu oraz jego przeznaczenia. Wóz strażacki zrobił na dzieciach ogromne wrażenie.  Jeden Strażak ubrał nawet kombinezon na szerszenie aby pokazać dzieciom, że nasza praca  nie polega tylko na gaszeniu  pożarów. Przedszkolaki  miały także okazje ubrać hełmy strażackie oraz maskę do aparatu oddechowego. Z zaciekawieniem dzieci oglądały prądownice i inne elementy wyposażenia wozów. Kolejnym punktem był mały pokaz sprzętu hydraulicznego, gdzie nieliczni mogły spróbować swoich sił przy pracy z rozpierakiem ramieniowym i kolumnowym  (wszystko w asyście strażaków). Oczywiście największą frajdę sprawiło przedszkolakom pryskanie wodą z węża strażackiego oraz z hydronetek. Na sam koniec zrobiliśmy mały pokaz lania wody  z armatki wodnej. Kończąc nasze spotkanie grupa przekazała nam serdeczne podziękowania wręczając nam  własnoręcznie wykonane rysunki wozów strażackich oraz dyplom. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z uczestników tego wydarzenia, gdy osiągną odpowiedni wiek, zasilą  nasz strażackie szeregi, by nieść z nami  pomoc innym ludziom. Do zobaczenia wkrótce i zapraszamy ponownie !