Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W tym roku Narodowe Święto Niepodległości, jak większość innych uroczystości odbyło się w cieniu pandemii koronawirusa. Również w naszej miejscowości obchody miały skromny charakter, ale co najważniejsze odbyły się.

Obchody 11 listopada rozpoczęły się od przemarszu Kompanii Honorowej pod dowództwem Radosława Jurczaka (Zastępca Naczelnika) do Kościoła Parafialnego w Krościenku Wyżnym. Kompanii towarzyszył poczet sztandarowy w składzie: Sebastian Pelczar (Przewodniczący Komisji Rewizyjnej) , Marcin Michna (Wiceprezes), Grzegorz Gruszka (Sekretarz – Kronikarz).

Mszę świętą celebrował ks. Tadeusz Osiński. Uczestniczyła w niej także delegacja harcerzy oraz Gminna Orkiestra Dęta. Po zakończeniu Eucharystii  odśpiewano Hymn Państwowy.

W dalszej części uroczystości członkowie naszej jednostki przemaszerowali pod Pomnik Obchodów Grunwaldzkich, znajdujący się przy budynku remizy. Delegacja na czele z Prezesem Andrzejem Glazarem złożyła kwiaty pod pomnikiem. Na tym uroczystości zakończono.

Zdjęcia: http://parafiakroscienkowyzne.pl/

S.P.