Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody 11 listopada rozpoczęły się w naszej miejscowości od przemarszu Kompanii Honorowej pod dowództwem Radosława Jurczaka (Zastępca Naczelnika) do Kościoła Parafialnego w Krościenku Wyżnym.

Kompanię tworzyły: poczet sztandarowy naszej jednostki w składzie: Sebastian Pelczar, Grzegorz Gruszka, Paweł Szałankiewicz, poczet sztandarowy jednostki OSP Pustyny, poczty sztandarowe harcerzy i uczniów Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym oraz członkowie naszej jednostki.

Mszę świętą celebrował ks. Tadeusz Osiński. Uczestniczyła w niej także delegacja władz samorządowych oraz Gminna Orkiestra Dęta.

Po zakończeniu Eucharystii kompania honorowa i orkiestra dęta, przy w asyście władz samorządowych i mieszkańców Krościenka Wyżnego przemaszerowała prowadzona przez „św. Marcina” konno, pod Pomnik Poległych w Walce o Niepodległość, znajdujący się przy Domu Ludowym. Tam odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, a Wójt Gminy Mateusz Liput wygłosił okolicznościowe przemówienie, następnie ks. Jacek Michno odmówił modlitwę.
Następnie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem. Strażaków naszej Gminy reprezentowali przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP – dh Andrzej Glazar Wiceprezes ZOG ZOSP RP, dh Andrzej Kijowski Przewodniczący KROG ZOSP RP oraz dh Gabriel Glazar Członek ZOG ZOSP RP.

Na koniec uroczystości członkowie naszej jednostki przemaszerowali pod Pomnik Obchodów Grunwaldzkich, znajdujący się przy budynku remizy, a Prezes Andrzej Glazar złożył kwiaty pod pomnikiem. Na tym uroczystości zakończono.

S.P.

Zdjęcia: Gmina Krościenko Wyżne, Andrzej Kijowski