Gminne Obchody Dnia Strażaka 2019

W dniu 5.05 br. Obchodziliśmy gminne uroczystości z okazji Dnia Strażaka wraz z druhami i druhnami z OSP KSRG Pustyny i Gminna Orkiestrą Dętą. Ponadto gościliśmy reprezentację jednostki z DHZ Nizny Mirosov ze Słowacji. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10 złożeniem wiązanek kwiatów przez delegacje wyż.wym. jednostek, pod pomnikiem strażackim na cmentarzu. Następnie kompania honorowa pod dowództwem Prezesa OSP Krościenko Wyżne dh. Dariusza Gruszki, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej udała się do kościoła na uroczystą Mszę św, której przewodniczył ks. kanonik Wiesław Kałamarz, proboszcz naszej parafii, a jednocześnie kapelan OSP Krościenko Wyżne. Po uroczystej mszy odbył się przemarsz kompani oraz zaproszonych gości pod naszą remizę. Uroczystości zostały zakończone wspólnym obiadem. Obchody odbyły się z inicjatywy Wójta  Gminy Mateusza Liputa, jednocześnie Prezesa ZOG ZOSP RP w Krościenku Wyżnym oraz Przewodniczącego Rady Gminy Krzysztofa Podkula, a zarazem Komendanta Gminnego ZOSP RP w Krościenku Wyżnym. Przyszłoroczna uroczystość z okazji naszego święta  odbędzie się w Pustynach.

foto. M. Niżnik