W dniu 2 maja 2026 roku w Krościenku Wyżne odbyły się obchody Dnia Strażaka.
W pierwszym punkcie uroczystości delegacja w składzie Andrzej Glazar (Prezes), Grzegorz Szmyd (Przewodniczący Komisji Rewizyjnej) oraz Piotr Michna (Kronikarz) złożyła kwiaty na cmentarzu, pod pomnikiem pamięci strażaków.
W dalszej części programu kompania honorowa pod dowództwem Wiceprezesa Sebastiana Pelczara, wraz z pocztem sztandarowym (Michał Zygarowicz, Marcin Niepokój, Jakub Jurczak) wzięła udział w Mszy Świętej, sprawowanej pod przewodnictwem ks. kapelana druha Wiesława Kałamarza. Piękną homilię nt. działalności strażackiej wygłosił druh Piotr Gliniak. Członkowie młodzieżowej i dziecięcej czynnie uczestniczyli w liturgii.
Po zakończeniu mszy odbyl się uroczysty apel, podczas którego odbyło się ślubowanie nowych członków DDP/MDP oraz wręczenie odznaczeń.
Osoby wyróżnione podczas uroczystości:
SP
Zdjęcia Klaudia Kielar


























