Dzień Otwarty OSP Krościenko Wyżne

W dniu wczorajszym w naszej Ochotniczej Straży Pożarnej miał miejsce Dzień Otwarty. Każdy chętny mógł zapoznać się ze sprzętem, który posiadamy, zwiedzić pomieszczenia garażowe oraz górną część naszej strażnicy z Izbą Tradycji Strażackich. Zwiedzanie obiektu i wyposażenia było możliwe od 14:00 do 17:30. Nasi druhowie przygotowali dla najmłodszych gości pokaz armatury wodnej oraz konkurencję nalewania wody do tarcz za pomocą hydronetek.
Wczorajszy Dzień Otwarty był pierwszą tego typu inicjatywą, ale na pewno nie ostatnią. Progi naszej remizy przekroczyło bardzo wielu gości – tych starszych i tych najmłodszych. Członkowie Jednostki Operacyjno-Technicznej umożliwili każdemu możliwość założenie ubrania specjalnego oraz pobyt w kabinach załogi naszych samochodów. Prezes OSP Krościenko Wyżne – Mateusz Liput oprowadzał wszystkich gości po obiekcie, przedstawił historię naszej jednostki oraz prezentował liczne eksponaty zgromadzone w Izbie Tradycji Strażackich.
Wśród odwiedzających znaczna część pochodziła z Krościenka Wyżnego, ale znaleźli się wśród gości mieszkańcy powiatu krośnieńskiego, a nawet Warszawiacy. Każdy otrzymał książkę o naszej jednostce oraz nasz „firmowy” długopis. Serdecznie dziękujemy za tak liczne zainteresowanie i zapraszamy częściej.
Dzięki takim akcjom jak ta, każdy może choć na chwilę zostać strażakiem. Można było zobaczyć błysk w oku najmłodszych, a nawet tych starszych kiedy zasiadają za kierownicą wozu bojowego, spełniwszy swoje marzenie – bo kto z nas nie chciał być strażakiem…

DZIĘKUJEMY !!!