Boże Ciało 2020

W środowy wieczór druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku Wyżnym porządkowali remizę oraz teren jej przyległy. Przygotowano również elementy ołtarza, który tradycyjnie  przygotowywany jest na procesje Bożego Ciała przez naszą jednostkę. Znajdował się on zawsze przy budynku naszej remizy, jednakże z uwagi na panującą pandemię koronawirusa procesję zorganizowano wokół kościoła. Nasz ołtarz postawiliśmy zatem przy figurze Chrystusa Króla na placu przy świątyni. Na uroczystości udaliśmy się pod dowództwem naczelnika – dh Pawła Szałankiewicza. Wystawiliśmy również poczet sztandarowy. Podczas procesji nasi druhowie nieśli chorągwie oraz baldachim nad Najświętszym Sakramentem.
Wiele osób zaciekawił postawiony na parkingu przy Domu Parafialnym nasz nowy samochód GBA Volvo. Szczególnie zainteresowane były dzieci. Tuż po zakończeniu mszy świętej i procesji ksiądz proboszcz Wiesław Kałamarz (kapelan naszej jednostki) dokonał poświęcenia samochodu Volvo, który od października 2019 r. służy w naszej jednostce. W pierwszej wersji uroczyste przekazanie i poświęcenie auta miało odbyć się z wielką pompą 2 maja 2020 r., jednakże z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie zmuszeni byliśmy do odstąpienia od tych planów. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że jest to pierwszy, fabrycznie nowy wóz bojowy naszej jednostki. Następnie przemaszerowaliśmy do remizy, gdzie miał miejsce skromny poczęstunek, podczas którego prezes Andrzej Glazar wraz z naczelnikiem wręczyli pamiątkową replikę wozu bojowego z dedykacją: „W podziękowaniu za szczególne zaangażowanie w działalność jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku Wyżnym” dh Mateuszowi Liputowi, który o zakup samochodu dla OSP Krościenko Wyżne zabiegał już od 2017 r. jako ówczesny prezes naszej jednostki, a od 2018 r. jako Wójt Gminy Krościenko Wyżne. Dh Mateusz podziękował wszystkim naszym strażakom za zaangażowanie w codzienną służbę Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.