Wycieczka MDP

Z okazji minionego Dnia dziecka nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza odwiedziła Komendę Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Wizyta u krośnieńskich strażaków była okazją do zapoznania się z ich codzienna służbą. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania sali edukacyjnej „Ognik” ,podczas której strażak Tomasz przybliżał prace strażaka. W trakcie zajęć na sali edukacyjnej nasza drużyna została zapoznana ze sprzętem, którego strażacy używają podczas służby, zasadami bezpieczeństwa oraz metodom zapobiegania pożarów .Młodzi strażacy mieli okazje ubrać na siebie hełm oraz ubranie koszarowe, następnie uczestniczyć w pokazie próbnej ewakuacji z zadymionego pomieszczenia, a także w wykonywaniu Resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W kolejnym etapie udaliśmy się do pomieszczeń takie jak ; komora dymowa, stanowisko kierowania oraz pomieszczenia garażowe wraz z samochodami.

Bardzo dziękujemy kierownictwu KM PSP w Krośnie za możliwość zwiedzania komendy, a st. asp. Tomaszowi Kijowskiemu za pooprowadzenie nas po jednostce oraz przekazaniu wiedzy związanej z Państwową Strażą Pożarną