Usuwanie skutków wichury.

Wczorajszy dzień (10 luty) był bardzo pracowity dla strażaków z powiatu krośnieńskiego. Do działań dysponowane były również zastępy z naszej jednostki, które prowadziły interwencje nie tylko na terenie naszej gminy. Do pierwszego wezwania SK KMPSP w Krośnie zadysponowało o godz. 9:33 zastęp GBARt StarMan, gdzie na ul. Południowej zostało uszkodzone poszycie dachowe budynku mieszkalnego. Nasi druhowie zabezpieczyli teren zdarzenia oraz dach budynku. Kilka chwil później zastęp został wezwany na ul. Północną, gdzie miała miejsce sytuacja podobna do tej sprzed kilku minut. Z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie na siły i środki Stanowisko Kierowania KMPSP w Krośnie do działań zadysponowało również drugi zastęp OSP Krościenko Wyżne – GBA Volvo, który udał się na ul. Południową, gdzie drzewo zagrażało budynkowi mieszkalnemu. Równolegle GBARt StarMan udał się na ul. Tokarskich w Jedliczu, gdzie doszło do uszkodzenia poszycia dachowego na budynku Szkoły Podstawowej. Zastęp GBA po skończonej interwencji na ul. Południowej wyruszył na ul. Łukasiewicza w Krośnie, gdzie powalone na budynek mieszkalny drzewo uszkodziło również linie energetyczne. Strażacy zabezpieczyli teren działań, wspólnie z pracownikami PGE odłączyli zasilanie, następnie usunęli zagrażające drzewo. Nasze zastępy zakończyły działania ok. godz. 13:30 i powróciły do bazy. Na kolejne wezwanie nie czekali jednak długo, gdyż o godz. 17:07 zastęp GBA Volvo został zadysponowany na ul. Brzozowską, gdzie pochylone nad jezdnią drzewo zagrażało przechodniom i uczestnikom ruchu drogowego. Po zabezpieczeniu terenu zdarzenia, strażacy przystąpili do likwidacji zagrożenia. Była to na szczęście ostatnia akcja tego dnia, choć nie dla wszystkich jednostek, gdyż kolejne zdarzenia odnotowywano na bieżąco w innych gminach powiatu. Zdarzenie na ul. Brzozowskiej było siedemnastym wyjazdem naszych strażaków w 2020 r.