Dwie wtorkowe interwencje naszych strażaków

We wtorkowy poranek (12.05.) o godzinie 7:39 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie zadysponowało zastęp GBARt Star z naszej jednostki na ul. Dworską, celem uwolnienia sarny, która zaklinowała się w ogrodzeniu. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli teren działań oraz uwolnili zwierzę przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

Z kolei około godz. 13:40 powietrze w Krościenku Wyżnym znów przeszył dźwięk syreny alarmowej. Zastęp GBARt Star został zadysponowany do miejscowości Pustyny, gdzie doszło do zderzenia czterech samochodów: dwóch osobowych i dwóch ciągników siodłowych. Na miejsce działań przybyli również: sekcja techniczna z JRG Krosno, OSP Pustyny, ZRM w sile dwóch zastępów, śmigłowiec LPR Ratownik 10 HEMS Sanok oraz radiowóz z WRD KMP Krosno
W wyniku zderzenia pojazdów poszkodowana została kobieta oraz dziecko, którzy zostali przetransportowani do szpitala. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.