Dwa pożary traw i likwidacja gniazda owadów błonkoskrzydłych

24.06.2022r był jednym z tych dni kiedy mamy więcej zgłoszeń.
Pierwszym z nich był pożar trawy przy ul. Wisloczej w Krościenku Wyżnym. Interwencję wspólnie z naszymi strażakami podjął zastęp z JRG Krosno.
Drugim zdarzeniem był również pożar traw, ale ten z kolei swoim zasięgiem objął znacznie większy obszar, zagrażając niewielkim terenom leśnym przy ul. Szkolnej. Nasi strażacy zlikwidowali zagrożenie za pomocą działka wodno-pianowego, jednej linii gasniczej oraz hydronetki spalinowej. Na miejsce przybył również zastęp z JRG Krosno. Działania zakończyły się kilkanaście minut po godz. 14.
Ostatnim, trzecim zdarzeniem była likwidacja gniazda owadów błonkoskrzydłych przy ul. Szkolnej.
⚠️Mamy nadzieję, że na dzisiaj to wszystko, wszystkich Was prosimy o rozwagę, a szczególnie o nie wypalanie traw że względu na suszę!