III Międzynarodowe Zawody w Działaniach Ratowniczych

W Sobotę 23 września, nasza jednostka wspólnie z OSP Pustyny, OSP Miejsce Piastowe i OSP Krosno-Suchodół brała udział w organizacji III Międzynarodowych Zawodów w Działaniach Ratowniczych, odbywających się pod patronatem Wójta Gminy Krościenko Wyżne Mateusza Liputa.
Oprócz wymienionych jednostek, w zawodach udział wzięły cztery drużyny ze Słowacji – DHZ Kurimka, DHZ Śvidnik, DHZ Lużany pri Tropli oraz DHZ Nizny Mirosov.
Zawody rozpoczęły się krótką zbiórką, przeprowadzoną pod budynkiem remizy w Krościenku. Następnie na pobliskim stadionie przeprowadzono konkurencję sztafety pożarniczej. Kolejna konkurencja odbyła się w Krośnie, w dzielnicy Suchodół, gdzie zawodnicy mięli za zadanie przepompowywanie wody na czas. Dalej w Miejscu Piastowym odbyła się konkurencja w cięciu pni. Ostatnią konkurencją było rozwinięcie bojowe z samochodu gaśniczego. Podsumowanie zawodów oraz wręczenie nagród odbyło się w Pustynach. W klasyfikacji końcowej zwyciężyła drużyna OSP Pustyny.

Dziękujemy reprezentacji naszej jednostki za walkę o zwycięstwo oraz dziękujemy wszystkim członkom OSP zaangażowanym w organizację zawodów.
SP