Dzień Strażaka 2024

Wczoraj, 4 maja miały miejsce obchody Dnia Strażaka w naszej jednostce.
W programie uroczystości znalazł się m.in. okolicznościowy apel podczas którego najmłodsi adepci pożarnictwa złożyli ślubowanie. Następnie nieco starsi członkowie Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej otrzymali wyróżnienia w postaci odznak MDP. Złotą odznakę otrzymał dh Paweł Szałankiewicz, z kolei brązowe otrzymali: Kamil Lorens, Lena Szarek, Mateusz Jurczak, Szymon Gładysz, Julia Liput, Oliwier Frydrych.

Jak się okazało uroczystości nie zwalniają strażaków z ich codziennych zadań i tak po skończeniu apelu rozległ się dźwięk syreny alarmowej. Strażacy z naszej jednostki w sile 3 zastępów uczestniczyli w poszukiwaniach osoby zaginionej. Pozostali członkowie OSP wraz z dziećmi i sztandarem uczestniczyli w  Mszy Świętej. Wspólne spotkanie zwieńczył grill.

Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom OSP oraz rodzinom członków MDP za wzięcie udziału w uroczystościach.

P.S. Dzisiaj, 5 maja podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Kalwarii Pacławskiej odznaczeniami państwowymi oraz korporacyjnymi wyróżnienie zostali członkowie naszej jednostki:

– dh Marcin Michna – Krzyż Rycerski Świętego Floriana za Męstwo, Ratowanie Życia i Ochronę Mienia

– dh Daniel Pelczar – Brązowy Krzyż Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej

– dh Józef Półchłopek – Brązowy Krzyż Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej