[Aktualności] [Historia] [Zarząd i Członkowie] [Sprzęt] [Samochody] [Orkiestra Dęta] [KSRG] [Galeria]
[Ciekawe strony] [Kontakt] [Archiwum]
5.04.2011   Strona internetowa
W dniu 4.04.2011 r. stworzona została strona internetowa naszej Jednostki OSP. Z racji tego, iż strona nie została jeszcze w pełni ukończona mogą pojawić się niespodziewane utrudnienia, za które serdecznie przepraszamy.
17.04.2011   Zbiórka
 
W dniu 17.04.2011 r. (niedziela) o godzinie 13:30 w Domu Strażaka odbędzie się zbiórka strażaków z naszej jednostki OSP.
12.02.2011   Walne Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze
Początek każdego roku jest okresem organizowania przez Ochotnicze Straże  Pożarne walnych zebrań sprawozdawczych. Na spotkaniach takich dokonuje się podsumowania i oceny minionego roku. Wytycza się cele i plany na przyszły okres, dyskutuje się o problemach i sukcesach danej jednostki. Bieżący rok to okres w którym  dobiegła końca 5-letnia kadencja obecnego Zarządu OSP Krościenko Wyżne i z tego powodu  12 lutego w Domu Strażaka odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze...
12.03.2011   Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krościenku Wyżnym
Otwarcia zebrania dokonał Prezes ZOG ZOSP RP w Krościenku Wyż.-   dh  Jan Kuźnar. Powitał on zaproszonych gości  w osobach: Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP- dh mgr Jan Kilar, Wójt Gminy Krościenko Wyżne - Pan Jan Omachel, Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie - Bryg. mgr inż. Jan Szmyd. Członek Wspierający OSP Krościenko Wyżne- mł. Bryg. Eugeniusz Such oraz wszystkich delegatów  przybyłych na zebranie.
[Czytaj więcej...]
[Czytaj więcej...]
3.05.2011   Dzień Strażaka 2011
Zarząd  OSP  w  Krościenku  Wyżnym  informuje,  iż  obchody  Dnia  Strażaka  odbędą  się 3  maja  2011  r.,
w związku z połączeniem Ich z powiatowymi obchodami 220-tej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które tego dnia odbędą się w naszej Gminie.
Prosimy o przybycie wszystkich druhów przed godziną 10:00 do Domu Strażaka w Krościenku Wyżnym.
[Czytaj więcej...]
1.06.2011 z okazji Dnia Dziecka strażacy z OSP Krościenko Wyżne przygotowali pokaz samochodów i sprzętu dla najmłodszych uczniów  Szkoły  Podstawowej.  Dzieci  miały  okazję  zasiąść  w  samochodach  Star 244 i Ford Transit, przyglądnąć się ich wyposażeniu z bliska oraz wysłuchać prelekcji Prezesa OSP KW Zbigniewa Liputa...
1.06.2011   Dzień Dziecka
17.06.2011   Inspekcja Gotowości Operacyjno-Technicznej
17.06.2011 przy Szkole Podstawowej w Zalesiu odbyła się Inspekcja Gotowości Operacyjno-Technicznej jednostek OSP z naszej gminy. W ćwiczeniach dodatkowo udział wzięły jednostki z Iwonicza oraz Iwonicza Zdroju.
[Czytaj więcej...]
Poradnik na wypadek burzy
Zanim nadejdzie burza, zastanów się, czy Twój dom jest bezpieczny. Bądź mądry przed szkodą.  Uderzenie pioruna może skończyć się pożarem, uszkodzeniem konstrukcji budynku, przepaleniem instalacji elektrycznej, telewizora, lodówki, wszystkiego, co jest włączone do istalacji...
[Czytaj więcej...]
8.08.2011   Nie żyje nadbrygadier Zbigniew Szablewski
Wczoraj, przed południem w wieku 52 lat zmarł nagle nadbrygadier Zbigniew Szablewski - Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.
Zbigniew Szablewski strażakiem był od 33 lat. Prze ostatnie 3 lata dowodził podkarpackimi strażakami.  W maju tego roku z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odebrał nominację generalską na stopień nadbrygadiera. Zostawił żonę i trójkę dzieci.
[Czytaj więcej...]
Webmaster:
M. Liput
1.09.2011   Słowacja - Nižný Mirošov
31.07.2011 w słowackiej miejscowości Nižný Mirošov miały miejsce uroczystości związane z oddaniem do użytku i poświęceniem nowego budynku, samochodu i sztandaru tamtejszej jednostki Straży Pożarnej. Gościnny udział w tych obchodach wzięły jednostki OSP z Krościenka Wyżnego i Kobylan, jak również Orkiestra Dęta OSP Krościenko Wyżne. Uroczystości zakończone zostały zawodami strażackimi.
[Czytaj więcej...]
25.09.2011   VI Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP w Rymanowie
W niedzielę 25 września odbyły się VI Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze OSP w Rymanowie, w których nasza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej reprezentowała gminę Krościenko Wyżne. Drużyna pod opieką dh. Naczelnika- Roberta Wójcika, w składzie: Dariusz Gruszka, Grzegorz Gruszka, Marcin Karaś, Damian Liput, Mateusz Liput, Grzegorz Lorens, Daniel Pelczar, Radosław Perłowski...
[Czytaj więcej...]
Marquee
10.11.2011   Ogłoszenie
Zarząd OSP Krościenko Wyżne prosi o przybycie wszystkich strażaków w dniu 11.11.2011 r. przed godziną 8:30 do Domu Strażaka. Tuż przed godziną 9:00 nastąpi przemarsz do Kościoła parafialnego na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny. Prosimy o przybycie w pełnym umundurowaniu wyjściowym.
11.11.2011   Obchody Narodowego Święta Niepodległości
W dniu dzisiejszym obchodzimy 93 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej miejscowości w ten dzień przypada również odpust ku czci patrona tutejszej parafii- św. Marcina. Z tych okazji w Kościele odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpił przemarsz pod pomnik grunwaldzki, gdzie złożono kwiaty i wygłoszono okoliczne przemówienia.
[Czytaj więcej...]
W 19 listopada 2011 r. drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku Wyżnym wzięła udział w zawodach siatkarskich, które odbyły się w sali sportowej szkoły podstawowej i gimnazjum. W rozgrywkach zmierzyły się ze sobą 4 drużyny (trzy z naszej miejscowości i jedna z Łężan) systemem "każdy z każdym". Drużyna OSP wystąpiła w składzie: Liput Damian, Liput Mateusz, Lorens Grzegorz, Pietruszka Marcin, Pietruszka Michał, Wiszyński Adrian, Wójcik Robert...
19.11.2011   Zawody siatkarskie
[Czytaj więcej...]
© 2011 - 2012 OSP Krościenko Wyżne
Wszystkie treści są chronione przez prawo autorskie i nie mogą być kopiowane bez wyraźnej zgody i aktywnego odniesienia do źródła!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia...
Niech te radosne Święta Bożego Narodzenia
będą szczęśliwe dla każdego.
Niech przyniosą z sobą miłość, radość, nadzieję
oraz dużo dobrego w nadchodzącym Nowym Roku.

Zarząd i członkowie OSP w Krościenku Wyżnym