© 2011 OSP Krościenko Wyżne

Zabezpieczenie wyścigu kolarskiego nie było jedynym zadaniem, z którym nasi strażacy musieli sobie poradzić. Kolejnym, była odpowiedź na prośbę ks. Proboszcza, aby zabezpieczyć procesję, która miała przejść spod kościoła parafialnego na cmentarz. Celem procesji była modlitwa za zmarłych mieszkańców naszej miejscowości oraz strażaków (pod pomnikiem obok cmentarnej kaplicy), która stanowiła jeden z elementów odbywającej się bezpośrednio po niej eucharystii w intencji wszystkich mieszkańców Krościenka Wyżnego z okazji rozpoczęcia Święta Gminy Krościenko Wyżne. Dzięki sprawnej akcji naszych strażaków procesja bezpiecznie dotarła na krościeńską nekropolię, a nasi druhowie mogli wraz z jej uczestnikami pomodlić się za swoich poprzedników, którzy tworzyli naszą Ochotniczą Straż Pożarną.