Administrator:
© 2011  OSP Krościenko Wyżne
Wszystkie treści są chronione przez prawo autorskie i nie mogą być kopiowane
bez wyraźnej zgody i aktywnego odniesienia do źródła!
Marquee
Ochotnicza Straż Pożarna w Krościenku Wyżnym

38-422 Krościenko Wyżne
ul. Południowa 3
powiat krośnieński,
województwo podkarpackie

tel.: (13) 43 15 900
e-mail: ospkroscienkowyzne@op.pl
W razie zagrożenia dzwoń:
lub
Statystyka wyjazdów 2015
Trzy osoby w stanie ciężkim zostały przewiezione do szpitala, po tym jak ich samochód uderzył w dom. Zdarzenie miało miejsce w niedzielny poranek w Krościenku Wyżnym na ulicy Północnej. Niestety pomimo walki podjętej przez lekarzy i ratowników medycznych, kierowca zmarł w szpitalu.
Około godziny 06:00 w Krościenku Wyżnym na ulicy Północnej doszło do dramatycznego wypadku samochodu marki BMW, którym podróżowało trzy młode osoby. Policjanci z KMP Krosno wyjaśniają, co było przyczyną wypadku.BMW jadąc od strony ulicy Mostowej zjechało na pobocze, gdzie uderzyło w betonowy przepust. Samochód wzbił się w powietrze i uderzył w bok domu, uszkadzając przy tym ogrodzenie. Ostatecznie pojazd zatrzymał się na środku drogi. Po zniszczeniach samochodu, domu i ogrodzenia widać, że kierujący samochodem jechał z nadmierną prędkością.W pojeździe została zakleszczona pasażerka pojazdu, natomiast kierowca i druga pasażerka wypadli z pojazdu.Po dotarciu na miejsce służb ratunkowych przystąpiono do wycinania poszkodowanej kobiety z wraku samochodu oraz udzielaniu pomocy medycznej dwóm pozostałym, ciężko rannym osobom. Przed przybyciem służb, pomocy udzielali im mieszkańcy uszkodzonego domu, którzy również wezwali pomoc. Właściciel domu jest strażakiem w miejscowej jednostce i to on jako pierwszy udzielił pomocy. Jak mówi, gdyby kilka metrów dalej samochód uderzyłby w dom, mógłoby to się skończyć jeszcze tragiczniej - w pokoju od ulicy spało dziecko. Stan dwóch osób był krytyczny. Kierowca na miejscu wypadku był resuscytowany - stracił dużo krwi, miał odciętą nogę. Niestety w szpitalu zmarł. W pobliżu wraku znaleziono butelki po alkoholu, jednak na miejscu zdarzenia ciężko było ustalić, czy poszkodowane osoby były pod wpływem alkoholu.
Na miejscu działały trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego SPPR Krosno, sekcja ratownictwa technicznego z JRG Krosno, zastęp z OSP Krościenko Wyżne oraz patrole policji z KMP Krosno.
                                                                                                                                                                                          
    tekst, foto: Krosno 112                                                                                             
                                                                                                  
wypadek w kroscienku wyznym ul polnocna (1) wypadek w kroscienku wyznym ul polnocna (2) wypadek w kroscienku wyznym ul polnocna (3) wypadek w kroscienku wyznym ul polnocna (4) wypadek w kroscienku wyznym ul polnocna (5)
wypadek w kroscienku wyznym ul polnocna (6) wypadek w kroscienku wyznym ul polnocna (7) wypadek w kroscienku wyznym ul polnocna (8) wypadek w kroscienku wyznym ul polnocna (9) wypadek w kroscienku wyznym ul polnocna (10)