© 2011  OSP Krościenko Wyżne

Dzisiaj o godz. 14.30 rozpoczęło się kolejne szkolenie członków JOT OSP Kroscienko Wyżne. Tematem zajęć była kwalifikowana pierwsza pomoc. Prowadzący szkolenie : Darek Gruszka, Mateusz Liput oraz Michał Zarych przypomnieli druhnom i druhom w teorii i praktyce jak powinno postępować się z osobami poszkodowanymi (urazowymi i nieurazowymi) w różnego rodzaju sytuacjach. Każdy ze strażaków ćwiczył w parach RKO i udrażnianie dróg oddechowych (przyrzadowe i bez przyrzadowe), przekładanie poszkodowanego na nosze typu deska, zakładanie kolnierza ortopedycznego oraz wiele innych przypadków i sekwencji działań. Ćwiczenia zakończyły się testem weryfikujacym zdobyta wiedzę i trwały ponad 3 godziny.

szkolenie z KPP 1 (1) szkolenie z KPP 1 (2) szkolenie z KPP 1 (3) szkolenie z KPP 1 (4)