© 2011  OSP Krościenko Wyżne

Zgodnie z zapowiedzią meteorologów dzisiejszy dzień był deszczowy, a opadom towarzyszył bardzo silny wiatr, który w naszym powiecie postawił na nogi zastępy z wielu jednostek ochrony przeciwpożarowej. Tego typy zjawiska nie ominęły również Krościenka Wyżnego, gdzie trzykrotnie syrena alarmowa wzywała strażaków do remizy. Pierwszy wyjazd miał miejsce o godz. 13:10 na ul. Wójtowską, gdzie doszło do powalenia przez wiatr drzewa na budynek. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wezwaniu pogotowia energetycznego, a następnie usunięcia zagrażającego budynkowi drzewa. Akcja trwała prawie dwie godziny. Na drugie zdarzenie nasz zastęp nie czekał długo, gdyż został zadysponowany przez SKKM PSP w Krośnie do zabezpieczenia uszkodzonego poszycia dachowego budynku na ulicy Wąskiej. Działania zakończyły się ok. godz. 17:00. To jednak nie koniec, gdyż trzeci wyjazd miał miejsce na ul. Kasztanową, gdzie doszło od uszkodzenia przez powalone drzewo przewodu energetycznego. Nasi druhowie zabezpieczyli teren oraz udzielili pierwszej pomocy jednej z osób obecnych w okolicy akcji.  Strażacy z OSP Krościenko Wyżne do bazy wrócili przed godziną 21:00.

silny wiatr nad kroscienkiem  (3) silny wiatr nad kroscienkiem  (5) silny wiatr nad kroscienkiem  (7) silny wiatr nad kroscienkiem  (2) silny wiatr nad kroscienkiem  (4)
silny wiatr nad kroscienkiem  (6) silny wiatr nad kroscienkiem  (10) silny wiatr nad kroscienkiem  (8) silny wiatr nad kroscienkiem  (12) silny wiatr nad kroscienkiem  (13)
silny wiatr nad kroscienkiem  (14)