Administrator:
© 2011 OSP Krościenko Wyżne
Wszystkie treści są chronione przez prawo autorskie i nie mogą być kopiowane
bez wyraźnej zgody i aktywnego odniesienia do źródła!
Marquee
Ochotnicza Straż Pożarna w Krościenku Wyżnym

38-422 Krościenko Wyżne
ul. Południowa 3
powiat krośnieński,
województwo podkarpackie

tel.: (13) 43 15 900
e-mail: ospkroscienkowyzne@op.pl
W razie zagrożenia dzwoń:
lub
Statystyka wyjazdów 2015
Kilkanaście godzin po pożarze suchych traw w Krośnie (ul. Sikorskiego) powietrze w Krościenku Wyżnym znowu przeszył dźwięk syreny alarmowej. Parę minut po godzinie czwartej nad ranem kilka zastępów straży pożarnej - państwowej i ochotniczej zadysponowanych zostało przez MSK KM PSP w Krośnie do pożaru budynku gospodarczego w Iskrzyni. Ogień zauważono w murowanej części budynku, a dzięki bardzo przytomnej reakcji właściciela udało się wyprowadzić ponad 100 sztuk bydła, którego hodowlą zajmuje się gospodarz. Po około 10 minutach od zaalarmowania pierwsi na miejsce dotarli strażacy z OSP Krościenko Wyżne, a chwilę potem zastęp z OSP Iskrzynia. Na miejsce pożaru docierały kolejne zastępy straży pożarnej m.in.: z JRG Krosno, OSP Kombornia, OSP Pustyny i OSP Korczyna. Działania strażaków z PSP i OSP w pierwszej kolejności polegały na wprowadzeniu 3 linii gaśniczych do wnętrza pomieszczenia warsztatowego oraz inwentarskiego. Działania prowadzono z użyciem aparatów ochrony dróg oddechowych. Następnie ustawiono 3 wentylatory oddymiające, które usuwały dym z częścy budynku objętych pożarem. W czasie akcji wykonano m.in. również otwory oddymiające w poszyciu dachowym, oświetlano teren akcji i schładzano elementy konstrukcji. Wodę  dowożono z hydrantu przy remizie OSP w Iskrzyni. W pożarze uległo zniszczeniu wyposażenie części warsztatowej, okna, bramy oraz częściowo została nadpalona i uszkodzona więźba dachowa wraz z poszyciem. W działaniach brało łącznie udział 7 samochodów gaśniczych oraz 37 strażaków z 6 jednostek. Akcja zakończyła się ok. godziny 6:45.


                                                                                             
                                                                                                      Tekst: M. Liput / KM PSP Krosno 
                                                                                                                                                                                                                                   Foto: krosno112
pozar budynku gospodarczego iskrzynia (1) pozar budynku gospodarczego iskrzynia (2) pozar budynku gospodarczego iskrzynia (3) pozar budynku gospodarczego iskrzynia (4) pozar budynku gospodarczego iskrzynia (5)
pozar budynku gospodarczego iskrzynia (6) pozar budynku gospodarczego iskrzynia (7) pozar budynku gospodarczego iskrzynia (8) pozar budynku gospodarczego iskrzynia (9) pozar budynku gospodarczego iskrzynia (10)
pozar budynku gospodarczego iskrzynia (11)