© 2011  OSP Krościenko Wyżne

W dniu 15.08.2016 r. o godz. 17:40 Ochotnicza Straż Pożarna dostała zgłoszenie o płonącym samochodzie na parkingu przy Urzędzie Gminy w Krościenku Wyżnym. W środku miała znajdować się jedna osoba poszkodowana. Na miejsce niezwłocznie udał się GBARt 2/17 z sześcioosobową załogą. Tak właśnie wyglądała pierwsza część pokazów ratowniczo-gaśniczych zorganizowanych przez OSP Krościenko Wyżne i OSP Pustyny z okazji Dni Krościenka Wyżnego. Kilka chwil przed pokazami naczelnik naszej jednostki został zaproszony na scenę główną, gdzie przedstawił scenariusz założenia oraz pokrótce zaprezentował sprzęt jakim dysponują obie jednostki. Tuż po tym podpalono samochód i na parkingu pojawił się pierwszy zastęp straży pożarnej.
Po przyjeździe na miejsce akcji dowódca udał się na rozpoznanie i zalecił użycie dwóch prądów piany gaśniczej w natarciu na płonące auto. Dodatkowo zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz ustabilizowano pojazd. Ze względu na zaawansowany pożar komory silnika strażacy zmuszeni byli do pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych. Dowódca po chwili zgłosił prośbę do stanowiska kierowania o podesłanie wsparcia, którym był zastęp z OSP Pustyny. Po przyjeździe strażacy z Pustyn przystąpili do rozcinania poszycia samochodu i uwolnienia poszkodowanej osoby znajdującej się w środku, co było drugim etapem założenia. Poszkodowanay został ewakuowany na noszach typu deska poza zagrożoną strefę, gdzie została mu udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc. Bardzo licznie zgromadzonej publiczności poszczególne etapy działań na bieżąco omawiał naczelnik OSP Krościenko Wyżne - dh Mateusz Liput. Tuż po zakończonej akcji rozległa się bardzo głośna owacja zgromadzonych widzów. Kilka minut później dzieci mogły wraz z rodzicami zapoznać się ze sprzętem znajdującym się na wyposażeniu obu jednostek oraz zasiąść za kierownicą wozów bojowych. Mamy nadzieję, że wyżej wymieniony pokaz na długo zostanie w Waszej pamięci, a ze swojej strony bardzo dziękujemy za tak liczne zainteresowanie i za gorące brawa oraz za to, że przez tę chwilę mogliśmy przedstawić Państwu specyfikę naszych działań oraz sprzęt, którym na codzień pracujemy.

pokazy dni kroscienka (1) (Kopiowanie) pokazy dni kroscienka (2) (Kopiowanie) pokazy dni kroscienka (3) (Kopiowanie) pokazy dni kroscienka (4) (Kopiowanie) pokazy dni kroscienka (5) (Kopiowanie)
pokazy dni kroscienka (6) (Kopiowanie) pokazy dni kroscienka (7) (Kopiowanie) pokazy dni kroscienka (8) (Kopiowanie) pokazy dni kroscienka (9) (Kopiowanie) pokazy dni kroscienka (10) (Kopiowanie)
pokazy dni kroscienka (11) (Kopiowanie) pokazy dni kroscienka (12) (Kopiowanie) pokazy dni kroscienka (13) (Kopiowanie) pokazy dni kroscienka (14) (Kopiowanie) pokazy dni kroscienka (15) (Kopiowanie)
pokazy dni kroscienka (16) (Kopiowanie) pokazy dni kroscienka (17) (Kopiowanie) pokazy dni kroscienka (18) (Kopiowanie) pokazy dni kroscienka (19) (Kopiowanie) pokazy dni kroscienka (20) (Kopiowanie)