© 2011  OSP Krościenko Wyżne

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym, przeprowadzone zostały elimiacje środowiskowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Przebiega on pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Eliminacje, w których udział wzięło ponad 15 osób z oddziałów gimnazjum oraz 5 dzieci ze Szkoły Podstawowej przeprowadzili przedstawiciele Zarządu OSP Krościenko Wyżne - dh Dariusz Gruszka oraz dh Mateusz Liput. Z dostępnej puli zagadnień przygotowano test jednokrotnego wyboru, który zawierał 30 pytań. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie - Szkoła Podstawowa i oddziały gimnazjum. Po zakończeniu zmagań strażacy z naszej jednostki przystąpili do sprawdzenia testów, po czym ogłosili wyniki:

Kategoria - Szkoła Podstawowa: (ex aequo dwa pierwsze miejsca)
1. Marszałek Krzysztof - 23 pkt,
2. Jurczak Jakub - 21 pkt,
2. Szymon Liput - 21 pkt.

Kategoria - Gimnazjum:
1. Krzysztof Pojnar - 22 pkt,
2. Zuzanna Podkul - 19 pkt,
3. Mikołaj Gerlach - 15 pkt.

Wyżej wymienione osoby zostały zakwalifikowane do etapu gminnego, który odbędzie się 16 marca w remizie OSP Pustyny. Dziękujemy wszystkim uczestnikom eliminacji środowiskowych OTWP za wzięcie udziału w turnieju, zwycięzcom natomiast gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

otwp srodowiskowe 2018 (1) otwp srodowiskowe 2018 (2) otwp srodowiskowe 2018 (3) otwp srodowiskowe 2018 (4) otwp srodowiskowe 2018 (5)
otwp srodowiskowe 2018 (6) otwp srodowiskowe 2018 (7) otwp srodowiskowe 2018 (8) otwp srodowiskowe 2018 (9)