© 2011 OSP Krościenko Wyżne

W dniu dzisiejszym w Publicznym Gimnazjum im. Pokolenia Kolumbów w Krościenku Wyżnym, przeprowadzone zostały elimiacje środowiskowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Przebiega on pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Celem Turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Szczególnie służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Eliminacje, w których udział wzięło 22 osób z Gimnazjum oraz 6 dzieci ze Szkoły Podstawowej przeprowadzili przedstawiciele Zarządu OSP Krościenko Wyżne - dh Dariusz Gruszka oraz Mateusz Liput. Z dostępnej puli zagadnień przygotowano test jednokrotnego wyboru, który zawierał 30 pytań. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Po zakończeniu zmagań strażacy z naszej jednostki przystąpili do sprawdzenia testów, po czym ogłosili wyniki:

Kategoria - Szkoła Podstawowa: (ex aequo dwa pierwsze miejsca)
1. Jurczak Jakub - 30 pkt,
1. Mercik Karol - 30 pkt,
3. Marszałek Krzysztof - 21 pkt.

Kategoria - Gimnazjum:
1. Dziepak Arkadiusz - 28 pkt,
2. Frydrych Aleksandra - 27 pkt,
3. Mercik Magdalena - 26 pkt.

Wyżej wymienione osoby zostały zakwalifikowane do etapu gminnego, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom eliminacji środowiskowych OTWP za wzięcie udziału w turnieju, zwycięzcom natomiast gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

otwp eliminacje srodowiskowe 2016 (1) otwp eliminacje srodowiskowe 2016 (2) otwp eliminacje srodowiskowe 2016 (3) otwp eliminacje srodowiskowe 2016 (4) otwp eliminacje srodowiskowe 2016 (5)
otwp eliminacje srodowiskowe 2016 (6) otwp eliminacje srodowiskowe 2016 (7) otwp eliminacje srodowiskowe 2016 (8) otwp eliminacje srodowiskowe 2016 (9) otwp eliminacje srodowiskowe 2016 (10)
otwp eliminacje srodowiskowe 2016 (11)