© 2011  OSP Krościenko Wyżne

Nocna Jazda Ratowników dla Oliwki przeszła do historii. Podczas sobotniej zbiórki do puszek uzbierano 19 638,17 zł, podczas niedzielnej 8 443,71 zł, dodatkowo na konto Stowarzyszenia wpłynęło już około 16 000 zł. Aby podać ostateczną kwotę zbiórki dla Oliwki czekamy na przelewy z wygranych licytacji. Już teraz wiadomo, że uzbierano pełną kwotę na kamizelkę oscylacyjną dla chorej dziewczynki.
Po raz trzeci ratownicy zebrali się na Podkarpaciu w słusznej sprawie. Podczas finału „Nocnej Jazdy Ratowników dla Oliwki” w Jedliczu, w sobotę 20 maja 2017r., zebrało się ponad sto samochodów ratowniczych oraz innych pojazdów. Były wielkie emocje, które zawsze przekonują, że warto pomagać.
W sobotę 20 maja na parkingu ORLEN Południe w Jedliczu setki osób spotkały się by pomóc małej Oliwce i jej rodzicom w trudnej codzienności zmagania się z mukowiscydozą. Inicjatorami akcji były OSP Dobieszyn, Krosno112.pl i Gmina Jedlicze. Zapadła decyzja, że zbiórkę publiczną poprowadzi Stowarzyszenie Troska o Twoją Przyszłość z Potoka. Na nasz apel odpowiedziały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z województw podkarpackiego oraz małopolskiego oraz wiele innych podmiotów takich jak Państwowa Straż Pożarna, Komenda Miejska Policji w Krośnie, Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie, Pogotowie Medyczne "Emergencia" z Jasła, załoga Cellfast Ballon Team, Pomoc Drogowa Gex Hol, pan Krzysztof Krzywda z holownikiem Ratownictwa Drogowego, firma Trans Alen z podnośnikiem hydraulicznym, Zakładowa Straż Pożarna ORLEN Południe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Fundacja Maltańska Służba Medyczna Oddział Krosno, Riders of Flames Chapter Krosno, Sherwood Riders Jedlicze. Na akcji obecna była Oliwka wraz z rodzicami i siostrą Blanką, którzy ze wzruszeniem dziękowali wszystkim za każde wsparcie. Pięknym i bardzo wzruszającym mometem było wręczenie czeku na 3000 zł od Strażaka Zawodowego Roku województwa podkarpackiego st. kpt. Janusza Litwina z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie. W sumie przez całą akcję przewinęło się przez rafineryjny parking 122 samochody służb ratunkowych i pokrewnych co jest historycznym rekordem. Wiele jednostek przyjechało więcej niż jednym samochodem, niektóre z nich zabrały ze sobą quady i łódki. W samej Nocnej Jeździe Ratowników uczestniczyły 102 samochody służb. Impreza z udziałem tylu formacji mundurowych nie mogła się obejść bez pokazów ich umiejętności. Widowiskowy pokaz wysokościowy przeprowadziła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z JRG Krosno oraz ratownicy GOPR Bieszczady na podnośniku hydraulicznym o wysięgu 30 metrów. Pokaz siły swoich działek wodno-pianowych przeprowadzili strażacy z OSP Lubatowa, OSP Kopytowa, Zakładowej Straży Pożarnej ORLEN Południe, OSP Brzyska i OSP Skołyszyn z powiatu jasielskiego. Symulację wypadku drogowego i akcji ratowniczo-gaśniczej przeprowadzili strażacy z Dukli, Pustyn i Żarnowca (w zastępstwie zastępu z Krościenka Wyżnego, który został zadysponowany do miejscowego zagrożenia w swojej miejscowości).
Prócz widoku strażackich wozów można było skosztować prawdziwej strażackiej grochówki, której przyrządzaniem zajęli się pracownicy krośnieńskiej komendy st. sekc. Ryszard Menet, ogn. Krzysztof Rec oraz gromada wolontariuszy. Z pożywnej zupy udało się uzbierać do puszki 3027,27 zł! Miłym elementem było również wręczenie przez firmę Budka u Wujka odpowiedzialną za catering, 15% od utargu. Słodki bufet z ciastami przygotowała rodzina i przyjaciele Oliwki oraz cukiernia Joasia.
Akcję ubarwniły występy wokalne Gabrieli Czekańskiej, Damiana Michniewskiego, Dominiki Góry, Gabrieli Lipki, a w ostatniej części akcji wystąpił Zespół Suski oraz odbył się koncert Zespołu Kapitał. Wśród wielu gości pojawiła się mała Hania wraz z rodzicami, na rzecz której organizowana była pierwsza edycja Nocnej Jazdy Ratowników.
Po zbiórce i atrakcjach przy ul. Rejtana w Jedliczu kolumna samochodów przejechała drogami Jedlicza, Zręcina, Żeglec, Chorkówki, Krosna i Dobieszyna, by zakończyć jazdę znów na parkingu w Jedliczu. Widok był jak zawsze niesamowity. W wielu miejscach przy drodze stali mieszkańcy miejscowości oglądając zjawiskową kolumnę i pozdrawiali ratowników.
Zbiórkę publiczną przeprowadziło Stowarzyszenie Troska o Twoją Przyszłość z Potoka, a niezawodnymi wolontariuszami opiekowała się pani Mariola Przetacznik. W sobotniej zbiórce do puszek uzbierano 19 638,17 zł, podczas niedzielnej prowadzonej przez OSP Męcinka 8 443,71 zł, dodatkowo z wpłat na konto Stowarzyszenia wpłynęło już około 16 000 zł. Aby podać ostateczną kwotę zbiórki dla Oliwki czekamy na przelewy z wygranych licytacji. Już teraz wiadomo, że Stowarzyszenie dysponuje funduszem ponad 44 tysięcy złotych, a uzbierana kwota pokryje w pełni koszt zakupu kamizelki oscylacyjnej dla chorej Oliwki (koszt około 35 000 zł).
Nie sposób wymienić wszystkich, którym chcielibyśmy podziękować. W imieniu wszystkich organizatorów oraz rodziców Oliwki dziękujemy wszystkim za udział i przekazanie choćby najmniejszej kwoty na zbiórkę. Suma zebranych środków potwierdza, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

Tekst: Krosno112.pl

nocna jazda dla oliwki 2017 (1) nocna jazda dla oliwki 2017 (2) nocna jazda dla oliwki 2017 (3) nocna jazda dla oliwki 2017 (4) nocna jazda dla oliwki 2017 (5) nocna jazda dla oliwki 2017 (6)
nocna jazda dla oliwki 2017 (7) nocna jazda dla oliwki 2017 (8) nocna jazda dla oliwki 2017 (9) nocna jazda dla oliwki 2017 (10) nocna jazda dla oliwki 2017 (11) nocna jazda dla oliwki 2017 (12)