© 2011  OSP Krościenko Wyżne

4 maja 2017 roku zapisze się w historii naszej parafii w sposób szczególny. Od tego dnia jest bowiem z nami św. Jan Paweł II w znaku relikwii. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Metropolita Lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. On też udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania, wśród której znalazło się dwoje naszych członków - Mirela Fejkiel oraz Michał Zygarowicz. Podczas tak ważnej dla parafii uroczystości nie mogło zabraknąć naszych strażaków, którzy w kompanii honorowej wraz harcerzami i pocztami sztandarowymi, pod dowództwem Prezesa - Mateusza Liputa udali się pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie utworzyli szpaler, poprzez który abp. Mokrzycki uroczyście wniósł relikwie św. Jana Pawła II do parafialnej świątyni. Następnie druhowie uczestniczyli w Mszy Świętej, którą koncelebrowali kapłani z całego dekanatu. Obecni byli także byli wikariusze naszej parafii oraz księża ze Słowacji i Węgier. Po zakończeniu Eucharystii nasi strażacy mogli ucałować relikwiarz z cząstką Świętego. Cieszy nas fakt, iż mogliśmy wziąć czynny udział w tym szczególnym dla Krościenka wydarzeniu, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich mieszkańców.