© 2011  OSP Krościenko Wyżne

W dniach 5.10 oraz 7.10.2017 r., Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie zadysponowało naszą jednostkę do działań, którymi były: wypadek samochodu osobowego oraz udzielenie pomocy kobiecie. Pierwszy z wyjazdów (5.10) miał miejsce o godz. 14:12, a nasz zastęp udał się na ul. Rzeszowską, gdzie doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem jednego samochodu osobowego marki Toyota. Na miejscu pojawiły się również dwa zastępy z JRG Krosno, patrol policji oraz ZRM SPPR Krosno. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy poszkodowanemu, który na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Ponadto druhowie z OSP Krościenko Wyżne kierowali ruchem drogowym ze względu na zablokowany jeden pas jezdni. Działaniami dowodził dh Marcin Michna.
Druga interwencja miała miejsce dwa dni później o godz. 19:19. Nasz zastep udał się alarmowo na ul. Kasztanową, tuż przy granicy z Krosnem, aby udzielić pomocy rannej kobiecie. W pierwszej chwili wydawało się, że kobieta jest ofiarą wypadku samochodowego ponieważ siedziała tuż obok samochodu ukośnie zaparkowanego na trawie. Do czasu przyjazdu służb, przejeżdżający tamtędy kierowcy udzielili jej pomocy. Strażacy do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia udzielali jej fachowej pomocy medycznej. Specjalistyczny Zespół Ratownictwa Medycznego ranną kobietę zabrał do krośnieńskiego szpitala. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające przyczyny zdarzenia. Na czas prowadzonych działań ratunkowych droga była zablokowana. W działaniach prócz naszej jednostki brali udział ZRM SPPR Krosno oraz zastęp z JRG Krosno.

pomoc rannej kobiecie (1) pomoc rannej kobiecie (2) pomoc rannej kobiecie (3) wypadel ul rzeszowska (1) wypadel ul rzeszowska (2)
wypadel ul rzeszowska (3) wypadel ul rzeszowska (4) wypadel ul rzeszowska (5)