© Since 2011   OSP Krościenko Wyżne
© 2011-      OSP Krościenko Wyżne
W sobotni poranek (26.11), o godz. 9:00 w Domu Parafialnym rozpoczęła się zabawa andrzejkowa dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zorganizowana już po raz kolejny przez Centrum Opieki i Rozrywki Dziecięcej oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku Wyżnym. Nasi druhowie i druhny wraz z opiekunem już tydzień wcześniej omówii na wieczornej zbiórce podział obowiązków oraz wykaz prac, które muszą wykonać, aby spotkanie andrzejkowe było dla najmłodszych jak najatrakcyjniejsze.
Kolejnym etapem było przygotowanie ozdób, którymi w piątkowy wieczór została udekorowana sala. Członkowie MDP w przygotowując salę pracowali do późnych godzin wieczornych, a zespołem tym kierowała nowo wybrana przewodnicząca MDP - Dagmara Kmonk razem z poprzednią "szefową" młodzieżówki - Agnieszką Wójcik. Następnego dnia rano rozpoczęto andrzejki. Na dzieciaków czekał szereg atrakcji m.in.: malowanie twarzy, kącik wróżb, różnego rodzaju zabawy i gry integracyjne, konkursy z nagrodami, modelowanie balonów. Ponadto dla każdej mamy przewidziano darmowe zabiegi zdobienia paznokci.  Dostępny był również bufet, prowadzony przez dziewczyny z MDP. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Krystynie i Antoniemu Filar za udostępnienie i zasponsorowanie słodyczy i napojów do naszego bufetu. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy z wyżej wymienionego sklepiku skorzystali.
Bardzo licznie zgromadzone dzieci bawiły się przez przeszło 4 godziny, co świadczyć może tylko o tym, że ta mini-impreza przypadła im do gustu i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony najmłodszych i ich rodziców.
Centrum Opieki i Rozrywki Dziecięcej oraz MDP składają serdeczne podziękowania dla ks. proboszcza Wiesława Kałamarza za udostępnienie Domu Parafialnego oraz przybycie na tegoroczne andrzejki oraz dla wszystkich rodziców i dzieci za wspólną zabawę.

Ze swojej strony (opiekuna MDP) chciałem bardzo gorąco podziekować: Agnieszce Wójcik, Dagmarze Kmonk, Mireli Fejkiel, Kamili Perłowskiej, Katarzynie Pniak, Paulinie Duda, Mateuszowi Florek, Filipowi Pelczar, Bartoszowi Wójcik, Dawidowi Szmyd, Damianowi Pelc, Arkadiuszowi Rymar, Kamilowi Nóżka, Damianowi Nóżka, Jakubowi Jurczak, Igorowi Kmonk za ich zaangażowanie i poświęcenie w przygotowaniu tegorocznej zabawy andrzejkowej.

Dziękujemy także Centrum Opieki i Rozrywki Dziecięcej za kolejną udaną wspólną inicjatywę i za zaproszenie. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia impreza, którą będziemy wspólnie przygotowywać. Do zobaczenia za rok !!!

tekst: M. Liput
                                                                                                                                                                 zdjęcia: MDP, COiRD
zabawa andrzejkowa (2) zabawa andrzejkowa (3) zabawa andrzejkowa (4) zabawa andrzejkowa (5) zabawa andrzejkowa (6)
zabawa andrzejkowa (7) zabawa andrzejkowa (8) zabawa andrzejkowa (9) zabawa andrzejkowa (10) zabawa andrzejkowa (11)