Od czwartku (5.09) trwa wycinka drzew na naszym cmentarzu parafialnym. W odpowiedzi na prośbę tutejszego księdza Proboszcza do akcji zaangażowali się nasi strażacy z OSP Krościenko Wyżne. Nie jest to jednak koniec prac, gdyż do usunięcia pozostało jeszcze kilka drzew, a praca nie jest łatwa. Drzewa zagrażają bezpieczeństwu nagrobków i grobowców, ponieważ istnieje bardzo duże ryzyko, że większość z nich mogłaby przy silnym wietrze polec w całości lub częściowo, co również wiąże się z zagrożeniem dla osób przebywających na terenie nekropolii. Podstawowym utrudnieniem jest między innymi ulokowanie drzew między nagrobkami, co zmusza strażaków do obcinania drzew kawałek po kawałku, przez co wycinka staje się bardzo czasochłonna. Utrudnieniem jest również stan niektórych drzew. Nasi strażacy dodatkowo porządkują teren akcji, wynosząc ucięte gałęzie i pocięte elementy drzewa z terenu cmentarza. Kolejne prace zaplanowano na poniedziałek.

M L