© Since 2011   OSP Krościenko Wyżne
© 2011-      OSP Krościenko Wyżne
      Nasz nowy samochód ponad trzy tygodnie temu został wprowadzony w podział bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku Wyżnym. Zastąpił on będącego dotychczas na wyposażeniu krościeńskich strażaków Stara 244, który już niebawem opuści jednostkę, gdzie służył blisko 25 lat.
       Star GBARt 2/17 został oficjalnie oddany do naszej jednostki podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego w dniu 21.02.2015 r. Aktu przekazania dokonali: Podkarpacki Komendant Wojewódzki nadbryg. Bogdan Kuliga oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie st. bryg. Krzysztof Korzec. Z tego miejsca warto jeszcze raz podziękować nadbryg. Bogdanowi Kuliga za decyzję, na mocy której Star trafił właśnie do naszej jednostki.
       Star GBARt 2/17 to średni pojazd ratowniczo-gaśniczy zabudowany przez firmę ISS Wawrzaszek. Auto, które wyprodukowano w 2001 roku posiada: zbiornik wody - 2000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego - 200 litrów, autopompę Ruberg R30/2.5 o wydajności 1700 litrów/minutę oraz silnik wysokoprężny o mocy 227 KM.  Kabina może pomieścić 6-osobową załogę. Dodatkowo samochód posiada napęd 4x4. Jest bardzo ceniony przez wielu strażaków za swoją niezawodność i komfort jazdy.
Jak już wcześniej wspomniano, Star już ponad trzy tygodnie znajduje się w podziale bojowym. Swój pierwszy wyjazd w naszej jednostce odnotował 21.03.2015 r. do pożaru suchych traw. Ogólnie do działań udawał się już pięciokrotnie.
Na wyposażeniu samochodu znajdują się między innymi:
- autopompę Ruberg R30/2.5 o wydajności 1700 litrów/minutę,
- aparaty ochrony dróg oddechowych,
- radiostacje Motorola (przewoźna i nasobne),
- torba OSP R1,
- szyny Kramera,
- deska ortopedyczna,
- przecinarka tarczowa Stihl  TS - 400,
- pilarka łańcuchowa Stihl MS - 440,
- podręczny sprzęt burzący,
- tłumice,
- drążek dielektryczny,
- nożyce do prętów,
- motopompa pływająca NIAGARA,
- motopompa HONDA WT20X,
- gaśnice,
- wodery,
- sprzęt do czyszczenia przewodów kominowych,
- zastaw hydrauliczny „Lukas”,
- sito kominowe,
- opryskiwacz ze środkiem SINTAN,
- pachołki ostrzegawcze,
- węże tłoczne W-52, W-75.
- prądownice,
- roździelacz,
- smok ssawny,
- wysysacz głębinowy,
- wytwornica pianowa,
- siodełka wężowe,
- stojak hydrantowy,
- sprzęt oświetleniowy,
- mostki przejazdowe,
- łopaty, widły,
- agregat prądotwórczy,
- agregat oddymiający,
Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć oraz film prezentujący Stara 14.277 w pełnej okazałości wraz z uzbrojeniem.

Tekst, Zdjęcia, Film: M. Liput.

samochody osp kroscienko wyzne (1)
samochody osp kroscienko wyzne (2)
samochody osp kroscienko wyzne (3)
samochody osp kroscienko wyzne (4)