© 2011-       OSP Krościenko Wyżne
W piątkowe popołudnien nasi strażacy interweniowali dwukrotnie. Obydwa zdarzenia dotyczyły powracającej po paru miesiącach niobecności "mody" na wypalanie traw oraz ściernisk. Do pierwszego wyjazdu doszło kilka minut przed godziną 13:00. Strażacy z OSP Krościenko Wyżne zostali zadysponowani do pożaru ścierniska oraz traw pomiędzy Krościenkiem, a Pustynami (wzdłuż DK nr 19). Na miejsce przybyły również zastępy z OSP Iskrzynia i OSP Pustyny. Działania strażaków polegały na zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz podaniu kilku prądów wody w natarciu na źródła ognia. Powierzchnia pogorzeliska wyniosła ok. 8 ha. Działania zakończyły się tuż przed godziną 15:00.
To jednak nie koniec, ponieważ kilka minut po godzinie 16:00 w Krościenku znowu rozbrzmiał dzwięk syreny alarmowej. Nasz zastęp zadysponowany został przez MSK KM PSP w Krośnie w miejsce poprzedniego pożaru. Tym razem ognień objął bale siana oraz część gruntów, na których się znajdowały. Na miejscu działania prowadziły jednostki z Krościenka oraz Pustyn, które zabezpieczyły teren akcji oraz ugasiły ogień przy pomocy prądu wody oraz tłumic. Na miejscu obecny był również patrol policji. Działania trwały prawie półtora godziny. Prawdopodobną przyczyną obydwu pożarów było podpalenie.

tekst: M. Liput