© 2011-       OSP Krościenko Wyżne
W piątek rano, około godziny 7:40 po raz kolejny rozbrzmiał dźwięk syreny alarmowej OSP Krościenko Wyżne. Tym razem akcja nie była związana z powodzią tylko z pożarem budynku mieszkalnego na ulicy Północnej w Krościenku Wyżnym. Na miejsce oprócz naszej OSP w sile jednego zastępu GBM 2,5/8 Star 244 udały się jeszcze dwa zastępy JRG Krosno (GCBA 5/32 Scania oraz GCBA 8/50 Renault Kerax) oraz OSP Iskrzynia (GBA 2,3/20 Star 266). Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych rozpoczęli akcję gasniczą, która prowadzona była z użyciem trzech prądów wody w natarciu na palące się poddasze. W międzyczasie strażacy ewakuowali mienie na zewnątrz domu. Spaleniu uległo poddasze oraz część więźby dachowej. Strażacy następnie przystąpili do oddymiania budynku oraz usuwania jego spalonych elementów oraz zniszczonego mienia. Działania zakończyły się przed godziną 10-tą.

Tekst: M. Liput
Pożar budynku mieszkalnego w Krościenku Wyżnym na ul. Północnej