© Since 2011   OSP Krościenko Wyżne
W miejscowości Czermin (powiat mielecki) 15 listopada br. miało miejsce posiedzenie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa Podkarpackiego. Podczas uroczystości nastąpiło poświęcenie i przekazanie samochodów pożarniczych i łodzi ratunkowych jednostkom OSP z tego terenu. Dla naszej jednostki wydarzenie to było jednak ważne z innego powodu, a mianowicie, spotkanie władz powiatowych OSP z całego województwa było okazją do wręczenia odznaczeń państwowych zasłużonym członkom Ochotniczych Straży Pożarnych. Wśród odznaczonych znaleźli się dwaj strażacy z Krościenka: dh Antoni Frydrych, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz dh Robert Wójcik, uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ich wręczenia dokonała wicewojewoda podkarpacki Alicja Wosik. Odznaczonym druhom serdecznie gratulujemy tak wspaniałego wyróżnienia!!!
Odznaczenia państwowe dla naszych druhów: Antoniego Frydrycha i Roberta Wójcika