© 2011-       OSP Krościenko Wyżne
Ostatnie kilka miesięcy to szczęśliwy okres dla naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Oprócz ukończenia prac modernizacyjnych związanych z naszą remizą (po której oprowadzimy Państwa w osobnym artykule), wczoraj na placu przy strażnicy pojawił się nowy  pojazd ratowniczo-gaśniczy GBA 2/17 Star 14-227.  Do tej pory Star znajdował się na wyposażeniu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, gdzie pełnił m.in. funkcje wozu gaśniczego, a następnie samochodu ratownictwa technicznego.
Jest to, jak już wcześniej wspomnieliśmy średni pojazd ratowniczo-gaśniczy zabudowany przez firmę ISS Wawrzaszek. Auto, które wyprodukowano w 2001 roku posiada: zbiornik wody - 2000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego - 200 litrów, autopompę Ruberg R30/2.5 o wydajności 1700 litrów/minutę oraz silnik wysokoprężny o mocy 227 KM.  Kabina może pomieścić 6-osobową załogę. Dodatkowo samochód posiada napęd 4x4. W chwili obecnej trwają prace modernizacyjne w.w. samochodu, którego oficjalne przekazanie do naszej jednostki nastąpi w najbliższym czasie.

Tekst: M. Liput.
                                                                                                                                                                                                                                            Foto: krosno112
Nowy samochód w naszej jednostce