© 2011-       OSP Krościenko Wyżne
23 czerwca 2015 r. zastęp z  naszej jednostki OSP udał się do Szkoły Podstawowej w Zalesiu, gdzie w dolnej kondygnacji budynku zaobserwowano pożar. Zadymienie objęło parter oraz pierwsze piętro budynku. Z okna wydostawały się płomienie. Personel szkoły przeprowadził ewakuację osób znajdujących się w obiekcie. Niestety po chwili stwierdzono brak dwójki dzieci.
Na szczęście były to tylko ćwiczenia jednostek OSP z terenu naszej gminy, którym przyglądał się Zespół Inspekcyjny Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie. Po przybyciu zastępów na miejsce podano jeden prąd wody w natarciu do wnętrza budynku. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych po przeszukaniu pomieszczeń szkolnych odnaleźli zaginione dzieci, ewakuowali je oraz udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Funkcjonariusze KM PSP w Krośnie poddali również czynnościom kontrolnym m. in.: wyposażenie osobiste strażaków, pojazdy ratownicze wraz z dokumentacją i sprzętem. Inspekcja zakończyła się spisaniem protokołu z wynikiem pozytywnym.

Ćwiczenia OSP z terenu gminy Krościenko Wyżne w Szkole Podstawowej w Zalesiu