© Since 2011   OSP Krościenko Wyżne
OTWP - eliminacje gminne 2013.

W świetlicy OSP Krościenko Wyżne, w dniu 14 marca 2012 roku o godz. 9.00  przeprowadzono gminny finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej który przebiega pod hasłem „ Młodzież zapobiega pożarom”.
Celem OTWP jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Do rozgrywki na szczeblu gminnym wystartowało  7 - u uczniów, którzy zostali wcześniej tj. 6 marca 2013 r, wyłonieni w czasie eliminacji środowiskowej przeprowadzonej w Publicznym Gimnazjum z pośród 30 uczniów uczęszczających do obydwóch naszych szkół a którzy okazali się najlepsi
Finał gminny obejmował dwa etapy sprawdzianu wiedzy: I etap wstępny - test jednokrotnego wyboru i II etap decydujący -ustny sprawdzian z zakresu typowych działań strażackich oraz sprzętu i wyposażenia.
Ostateczne wyniki osiągnięte przez uczniów:

Szkoła Podstawowa:      1.  Michał  Niżnik               - 8 pkt.
                                       2.  Bartosz Wójcik               - 7 pkt.
                                       3.  Aleksandra Frydrych
     - 4 pkt.
                                       4.  Patrycja Czuba               - 3
pkt.

Gimnazjum:                   1. Hubert Wojnar                - 5 pkt.
                                       2.  Łukasz Zarych               - 2 pkt.
                                       3. Rafał  Szelc                     - 2 pkt
.

Zwycięzcy tj.  Michał Niżnik (szkoła podstawowa) i Hubert Wojnar ( gimnazjum) wezmą udział w eliminacji powiatowej Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbywającej się w dniu 26 marca 2012 r.  o godz. 1000  w Zespole Szkół Publicznych w Miejscu Piastowymi ul. Szkolna 24.
Eliminację gminną przeprowadziła Komisja w składzie: Robert Wójcik Naczelnik i V-ce Prezes OSP Krościenko Wyżne ,Marta Such - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej, Marek Aftanas - Dyrektor Publicznego Gimnazjum, Marek Fejkiel - PSP Krosno. W konkursie jako goście uczestniczyli: Jan Kuźnar -Prezes ZG OSP, Jan Omachel- Wójt Gminy
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesu w eliminacji powiatowej.

OTWP - eliminacje gminne 2013 (1)
OTWP - eliminacje gminne 2013 (2)
OTWP - eliminacje gminne 2013 (3)
OTWP - eliminacje gminne 2013 (4)