© Since 2011   OSP Krościenko Wyżne
        25 października, tuż przed godziną 15-tą, nasza jednostka udała się do Iwoniczu Zdroju. Na miejsce zdarzenia oprócz naszych strażaków przybyły zastępy z Pustyn, Iwonicza, Iwonicza Zdroju, Lubatowej oraz Lubatówki. Dowódca akcji poprzez łączność radiową przekazał dowódcy naszego zastępu - dh Robertowi Wójcikowi zadania dla naszej jednostki. Pierwsza rota OSP Krościenko Wyżne działała wraz ze strażakami z Iwonicza Zdroju w natarciu na źródło płomieni w lesie, tuż nad skocznią i amfiteatrem, natomiast druga rota miała za zadanie przepompować wodę z naszego Stara 244 do samochodu OSP Iwonicz Zdrój, a następnie uzupełnienie wodą ze zbiornika brezentowego samochodu naszej jednostki. Gdy dzialania przy skoczni i amfiteatrze dobiegały końca, po drugiej stronie drogi dostrzeżono pojawiający się w lesie kolejny pożar, do gaszenia którego zadysponowano pozostałe jednostki. Podczas akcji w wyniku utraty przytomności dwóch dowódców działań, dowodzenie przekazywane było dwukrotnie, kolejno z OSP Iwonicz Zdrój do OSP Iwonicz, a następnie z OSP Iwonicz do OSP Lubatowa.
       Na szczęście były to tylko ćwiczenia w ramach przeprowadzonej inspekcji gotowości operacyjno - technicznej gmin Krościenko Wyżne oraz Iwonicz Zdrój. Inspekcja pod nadzorem oficerów z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie, mł. bryg. Marka Fejkla oraz mł. bryg. Ireneusza Długosza, odbyła się w tym roku na terenie gminy Iwonicz Zdrój, a dokładnie przy skoczni narciarskiej i amfiteatrze. Inspekcja polegała między innymi na sprawdzeniu przez inspekcjonujących uposażenia osobistego naszych druhów oraz sprzętu będącego na wyposażeniu naszego samochodu GBM 2.5/8. Warto wspomnieć, iż inspekcja naszej OSP zakończyła się bardzo dobrym wynikiem, podobnie jak poźniejsza inspekcja całych działań.
W ćwiczeniach wzięło udział łącznie sześć jednostek, cztery z KSRG i dwie spoza KSRG. Po zakończonych działaniach, nadzorujący je oficerowie zabrali głos w celu ich podsumowania. Skład naszego zastępu podczas inspekcji przedstawiał się następująco: dh Robert Wójcik - dowódca zastępu, dh Daniel Pelczar - kierowca oraz druhowie: Mateusz Liput i Marcin Michna (1 rota) oraz Gabriel Glazar i Michał Pietruszka (2 rota). Zarząd OSP Krościenko Wyżne dziękuje wszystkim druhom, którzy wzięli udział w wyżej wymienionych manewrach.

Niebawem opublikujemy więcej zdjęć z inspekcji.
Inspekcja gotowości operacyjno-technicznej - Iwonicz Zdrój 2012