Eliminacje środowiskowe OTWP

W dniu 7 marca  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym, przeprowadzone zostały eliminacje środowiskowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Przebiega on pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Eliminacje, w których udział wzięło 17 osób z oddziałów gimnazjum oraz  ze Szkoły Podstawowej przeprowadzili przedstawiciel Zarządu OSP Krościenko Wyżne Prezes dh Dariusz Gruszka oraz Wójt Gminy i jednocześnie Prezes ZOG ZOSP RP dh Mateusz Liput. Z dostępnej puli zagadnień przygotowano test jednokrotnego wyboru, który zawierał 30 pytań. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie – Szkoła Podstawowa i oddziały gimnazjum. Po zakończeniu zmagań strażacy z naszej jednostki przystąpili do sprawdzenia testów, po czym ogłosili wyniki:

Kategoria – Szkoła Podstawowa: (ex aequo dwa drugie miejsca)

  1. Marszałek Krzysztof –23ptk.
  2. Karol Mercik – 21 pkt
  3. Szymon Liput – 21pkt.

 

Kategoria – Gimnazjum: (ex aequo dwa pierwsze miejsca)

  1. Zuzanna Podkul -18pkt.
  2. Julia Krzyżanowska -18 pkt.
  3. Marcelina Gierlach – 17pkt.

 

Wyżej wymienione osoby zostały zakwalifikowane do etapu gminnego, który odbędzie 18 marca  w remizie OSP Krościenko Wyżne.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom eliminacji środowiskowych OTWP za wzięcie udziału w turnieju, zwycięzcom natomiast gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.