© 2011  OSP Krościenko Wyżne

14 stycznia w całej Polsce odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kwestował cały kraj. Zbiórka pieniędzy odbyła się też w Krośnie. Choć dzień był bardzo mroźny, nie zniechęciło to wolontariuszy do wyjścia na ulice miasta. Od samego rana na terenie Krosna można było zaobserwować różnego rodzaju atrakcje, m.in.: te z pokazamy umiejętności służb ratowniczych. W godzinach wieczornych na parkingu przy ul. Okrzei zjawiła się sekcja z naszej gminy - Dwa średnie samochody z OSP Krościenko Wyżne i OSP Pustyny, które rozpoczęły prezentację swoich umiejętności z zakresu ratownictwa technicznego, używając do tego ciężkiego sprzętu hydraulicznego znajdującego sięna ich wyposażeniu. Symulacja zdarzenia nie była prosta, gdyż scenariusz przewidywał zderzenie 3 samochodów osobowych z 4 osobami poszkodowanymi. Mimo tego trudnego zadania nasi druhowie poradzili sobie znakomicie. Po zakończonych pokazach licznie zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć samochody i wyposażenie strażaków z Krościenka i Pustyn, a jest się czym pochwalić !! :) Podczas krośnieńskiej zbiórki udało się zgromadzić ponad 122 000 zł. Bardzo się cieszymy, że w ten strażacki sposób mogliśmy się przyczynić choć w niewielkim stopniu do zebrania tak znacznej sumy !!

pokazy wosp 2018 (1) pokazy wosp 2018 (2) pokazy wosp 2018 (3) pokazy wosp 2018 (4) pokazy wosp 2018 (5)
pokazy wosp 2018 (6) pokazy wosp 2018 (7) pokazy wosp 2018 (8) pokazy wosp 2018 (9) pokazy wosp 2018 (10)
pokazy wosp 2018 (11)