Dzisiejszego dnia, tj. 11.04.2012, o godzinie 15 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru trawy na ul. Rzeszowskiej w Krościenku Wyżnym. Pożar ugaszono przy pomocy tłumic. W działaniach brało udział 6 strażaków: Liput Zbigniew, Pelczar Stanisław, Perłowski Radosław, Pietruszka Jan, Pietruszka Marcin, Wójcik Robert. Działaniami dowodził dh Zbigniew Liput.
Na kolejne zgłoszenie nie musieliśmy długo czekać, gdyż o godzinie 20:50 zadysponowani zostaliśmy do pożaru traw, również na ulicy Rzeszowskiej. Gdy po kilku minutach dojechaliśmu na miejsce, płonęło już około 2 ha trawy i zarośli. Ze względu na brak dojazdu, do miejsca zdarzenia udaliśmy się pieszo. Przez godzinę wzmagaliśmy się z płomieniami używając tłumic. Działania utrudniał silnie wiejący wiatr, który umożliwiał rozprzestrzenianie się płomieniom w miejsca nie objęte pożarem. Całej akcji przyglądali się okoliczny mieszkańcy. W akcji brały udział dwa samochody z naszej jednostki w sile 10 osób: Star 244 GBM 2,5/8 - 6 strażaków ( Karaś Marcin, Pelczar Stanisław, Perłowski Radosław, Półchłopek Józef, Surmacz Przemysław, Szałankiewicz Maciej) oraz Ford GLAW - 4 strażaków (Liput Mateusz, Pietruszka Jan, Pietruszka Marcin, Pietruszka Michał). Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z wieczornego zdarzenia.
Pożar trawy przy ul. Rzeszowskiej