© Since 2011   OSP Krościenko Wyżne
Administrator:
© 2011-      OSP Krościenko Wyżne
Wszystkie treści są chronione przez prawo autorskie i nie mogą być kopiowane
bez wyraźnej zgody i aktywnego odniesienia do źródła!
Ochotnicza Straż Pożarna w Krościenku Wyżnym
38-422 Krościenko Wyżne
ul. Południowa 3
powiat krośnieński,
województwo podkarpackie
e-mail: ospkroscienkowyzne@op.pl
8 maja br. w liturgiczne wspomnienie św. Stanisława o godzinie 18.00 rozpoczęła się w naszym kościele parafialnym uroczysta Msza Święta, która była dziękczynieniem za kanonizację Naszego Papieża - Jana Pawła II. Eucharystia koncelebrowana była przez kapłanów z naszej wspólnoty parafialnej oraz księży przybyłych na tę uroczystość z innych parafii, a przewodniczył jej ks. proboszcz Wiesław Kałamarz. Homilię wygłosił nasz rodak, ksiądz Franciszek Filar SVD, pracujący na misjach w Kostaryce. Msza Święta była tym bardziej szczególna, gdyż podczas niej swoje świadectwo opowiedziała p. Floribeth Mora Diaz, która odwiedziła naszą parafię jako pierwszą w archidiecezji.  Floribeth jest osobą, której cudowne uzdrowienie za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II przyczyniło się do ogłoszenia go świętym. Kostarykanka przybyła do Polski z ks. Franciszkiem, mężem oraz dwoma synami. Na Mszy Św. obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy miejscowych szkół, przedstawiciele grup parafialnych, harcerze oraz licznie przybyli mieszkańcy Krościenka Wyżnego. Nie mogło zabraknąć również delegacji Ochotniczej Straży Pożarnej z Krościenka, która na uroczystość przybyła ze sztandarem pod dowództwem dh Daniela Pelczara. Po Eucharystii wszyscy obecni udali się na plac przy Izbie Muzealnej, gdzie dokonano odsłonięcia i poświęcenia popiersia św. Jana Pawła II, wykonanego przez naszego rodaka - p. Grzegorza Tomkowicza. Następnie pod pomnikiem złożono kwiaty. Uczymiła to także delegacja OSP Krościenko Wyżne w składzie: dh Grzegorz Glazar, dh Mieczysław Hebda oraz dh Stanisław Pelczar. Poniżej publikujemy odnośniki do stron internetowych, na których można wysłuchać świadectwa pani Floribeth oraz fragmentów Mszy Św. Podajemy również link do reportażu TVP Rzeszów, która obecna była na uroczystości w naszej miejscowości.

Tekst: M. Liput

Dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II
Kliknij, aby przejść do strony ze świadectwem Floribeth Mora Diaz oraz fragmentami Mszy Św.
Kliknij, aby obejrzeć reportaż TVP Rzeszów z wizyty Floribeth Mora Diaz w Krościenku Wyżnym