W sobotnie popołudnie 18 sierpnia odbył się już VI Bieg Uliczny "Pożegnanie Lata". Patronat nad Imprezą objął Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pan Dariusz Sobieraj oraz Wójt Gminy Krościenko Wyżne Pan Jan Omachel. Trasa biegów głównych (na 2,5 i 10 km) wiodła ulicami naszej miejscowości, stąd też zabezpieczyć należało cały teren zmagań sportowców. W całości zadbali o to strażacy z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy mając do pomocy kilku funkcjinariuszy Policji i inne przygotowe na ten cel służby porządkowe, zabezpieczyli trasę biegów oraz kierowali ruchem ulicznym. Nasi druhowie oprócz czuwania nad bezpieczeństwem sportowców podawali im wodę oraz mocno dopingowali. Cała akcja przebiegła sprawnie, brało w niej udział sześciu strażaków.
VI Bieg Uliczny "Pożegnanie Lata"