Kierowanie ruchem w związku z obchodami 100-lecia konsekracji kościoła parafialnego
        Jubileusz 100-lecia konsekracji naszego kościoła. - strażacy zadbali o ład i porządek w ruchu drogowym.

W dniach 26-27 maja 2012 r. w naszej Parafii uroczyście obchodzono jubileusz 100-lecia konsekracji świątyni.
Budowę Domu Bożego zapoczątkował ks. Wincenty Telega. Na terenie ogrodu plebańskiego 1907 r. rozpoczęto prace budowlane przy wznoszeniu świątyni w stylu gotyckim, wg. projektu Teodora Talowskiego. Poświęcenie kamienia węgielnego nastąpiło 16 maja 1908 r.w dzień św. Jana Nepomucena. W święto Marcina - 11 listopada 1910 r. uroczyście poświęcono nowy kościół, natomiast w dniu 30 maja 1912 r. ordynariusz przemyski ks. Biskup Józef Sebastian Pelczar (później kanonizowany przez Papieża Jana Pawła II jako błogosławiony)odprawił Mszę Świętą i przeprowadził ceremonię konsekracji kościoła.. W niedzielę 27 maja na obchody rocznicy konsekracji do parafii zjechało wielu Gości, tak duchownych jak i świeckich. Swą obecnością zaszczycił nas arcybiskup przemyski ks.Józef Michalik wygłaszając do zebranych w kościele piękną homilię, dokonując również bierzmowania naszej krościeńskiej młodzieży.
Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku Wyżnym nie tylko jako cywile brali udział w uroczystej Mszy, ale też w służbowym umundurowaniu - byliśmy odpowiedzialni za ład na drogach  dojazdowych do świątyni oraz porządek na parkingach. Zarówno przyjezdni goście jak i nasi mieszkańcy, poruszając się samochodami dążyli do zaparkowania pojazdów jak najbliżej kościoła. Nasi strażacy, część pojazdów skierowali na parkingi: przy cmentarzu i urzędzie gminy, część w bezpieczny sposób nie utrudniający ruchu drogowego zaparkowała na chodniku lub poboczu ulic Sportowej i Południowej oraz Brzozowskiej i Mostowej. W ten sposób parking przy kościele był zajęty zaledwie w połowie swojej powierzchni, więc piesi mogli swobodnie i bezpiecznie przemieszczać się w dowolnym kierunku. Największe natężenie ruchu wystąpiło w godzinach od 10.20 do 11.10, z którym kilkunastu strażaków, wyposażonych w radiotelefony, zupełnie dobrze sobie poradziło. Nie zanotowano żadnych przypadków nie stosowania się kierowców do naszych poleceń ale i my w tym dniu jakże ważnym dla naszej wspólnoty, staraliśmy się z odpowiednio wcześnie z uśmiechem i odpowiednimi gestami rozładowywać powstałe emocje i napięcia. Naszą prace kontrolował Prezes Zbigniew Liput. Kierowcom dziękujemy za bezkonfliktową i kulturalną współpracę.
Później w tym samym dniu (niedziela) już w godzinach wieczornych po 19.00 użyliśmy naszego sprzętu celem oświetlenia znajdującego się na stronie północnej na g. Marynowskiej  Krzyża ‘Zwycięstwa” i placu wokół niego, gdzie o godz. 20.30 pod przewodnictwem Proboszcza Jana Szpunara odprawiana była uroczysta majówka połączona ze słuchaniem pieśni Maryjnych w wykonaniu orkiestry dętej.
Cieszymy się z wykonanej roboty i czujemy się dumni z faktu, że chociaż w ten symboliczny sposób dołożyliśmy skromną cegiełkę w obchody jubileuszu konsekracji Domu Pańskiego.